Strona: Zajęcia dla uczniów szkoły średniej w ramach programu Via Carpatia. / Katedra Konstrukcji Budowlanych

Zajęcia dla uczniów szkoły średniej w ramach programu Via Carpatia.

2022-12-06
, red.  Grzegorz Rybicki
Uczniowie podczas wizyty na hali laboratoryjnej

W dniu 2.12.2022 r. w ramach programu Via Carpatia odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów szkoły średniej.

Klasa 4 z Technikum Budowlanego nr 1 w Rzeszowie im. A. Towarnickiego uczestniczyła w zajęciach pt.: Konstrukcje budowlane”, które zostały zrealizowane przez pracowników Katedry Konstrukcji Budowlanych. Myślą przewodnią wykładów było projektowanie konstrukcji z betonu, konstrukcji stalowych i drewnianych.

Uczniowie wzbogacili wiedzę o właściwościach materiałów konstrukcyjnych, poznali techniki projektowania jak i wykonywania konstrukcji budowlanych. Na przykładach i modelach omówiono różnego rodzaju konstrukcje. Dowiedzieli się również jak wygląda rekrutacja na kierunek „budownictwo” i jak się do niej przygotować. Na koniec warsztatów uczniowie odwiedzili Wydziałowe Laboratorium Konstrukcji Budowlanych.

Zajęcia te pomogły wzbudzić wyobraźnię, dowiedzieć się więcej na temat studiów, w których niejeden z uczniów widzi swoją przyszłość. Były dla nich bardzo interesującym i nowym doświadczeniem.

Zajęcia prowadzili. mgr inż. Angelika Raczak oraz mgr inż. Kamil Szylak.