Strona: Jubileusz pięćdziesięciolecia pracy dr hab. inż. Adama Reichharta, prof. PRz. / Katedra Konstrukcji Budowlanych

Jubileusz pięćdziesięciolecia pracy dr hab. inż. Adama Reichharta, prof. PRz.

11 września 2015 r. na Wydziale Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury odbyła się dziewiąta konferencja naukowo-techniczna poświęcona przede wszystkim kształtowaniu konstrukcji. Konferencja została zorganizowana pod patronatem Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN, Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB.

Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Pierwsza sesja konferencji poświęcona była jubileuszowi pięćdziesięciolecia pracy dr hab. inż. Adama Reichharta, prof. PRz. Sylwetkę Jubilata oraz przebieg jego pracy w Zakładzie Geometrii Wykreślnej, a następnie w Katedrze Konstrukcji Budowlanych przypomnieli w swoich wystąpieniach dr hab. inż. Bogusław Januszewski, prof. PRz i prof. dr hab. inż. Aleksander Kozłowski.

Człowiek wielkiego serca, przyjaciel, nauczyciel, naukowiec. Pasjonat konstrukcji budowlanych, stalowych konstrukcji powłokowych z blach fałdowych. Wychowawca kilku pokoleń inżynierów. Osoba o ogromnej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, obdarzona wyjątkowym talentem do jej przekazywania...

dr hab. inż. Adam Reichhart, prof. PRz

Więcej o tej uroczystości można przeczytać w gazecie PRz nr 1-2/2018